Ondertussen kunnen we niet meer zonder smartphones, tablets, computers, televisies of pratende koelkasten. Dit heeft zo zijn voor- en nadelen. Maar er zijn situaties waarin je gewoon moet uitschakelen om jezelf te wijden aan analoge dingen zoals koken of entertainen. Welke multimedia-apparaten zijn zinvol in de keuken en welke niet?
Radio – Ja!
Er zijn altijd speciale keukenradio’s geweest die op keukenkastjes gemonteerd kunnen worden. Deze zijn al verkrijgbaar vanaf 15 euro. Of het nu een internetradio of een eenvoudige radio is, muziek komt van elk van deze apparaten. Wie veel tijd in de keuken doorbrengt, hakt, schilfert en snijdt, heeft geen bezwaar tegen muziek. Dit maakt het werken in de keuken makkelijker, brengt je in een goed humeur en heeft, afhankelijk van de muziek, een meditatieve werking. Als je knipt op de minimalistische muziek van Philip Glass, dan worden de plakjes en blokjes zeker egaler en wordt het snijden een kalmerende therapie. Death metal daarentegen is meer aan te raden als de koe voor de Boeuf Stroganoff net zo taai is als hard rubber.
Tablet – Ja!
Als u graag volgens een recept kookt, kunt u een tablet bij de hand nemen en het recept direct zoeken en lezen. Dit is niet alleen praktisch, maar bespaart ook papier, omdat u het recept niet afzonderlijk hoeft af te drukken. En als je een internetradio hebt, kun je de tablet zelfs op de radio aansluiten en je favoriete muziek afspelen. Zin in een beetje Norah Jones met Indiase curry?
TV – Nee!
Een tv is een geweldig apparaat als je om 20.00 uur naar het nieuws wilt kijken of na het eten een film. In de keuken als permanent ingeschakeld medium is een televisie echter meer een afleiding. Wanneer je favoriete telenovela arriveert en je midden in het koken zit, kan de rijst snel verbranden als je betoverd naar het scherm staart en vergeet te roeren. En niet alleen bij het koken, maar ook bij het eten is een tv te veel afleiding. Eten is altijd een sociaal plezier geweest. Als je gefocust bent op het eten, geniet je ervan en kun je tegelijkertijd met je medemens praten. Voor gezinnen: Weg met de keuken-tv!
Smartphone – Nee!
Voor smartphones geldt hetzelfde als voor televisies. Je kijkt series of video’s op internet tijdens het koken, scrolt door foto’s en prikborden of speelt videogames waarin je vogels schiet of vlucht voor te grote apen. Je bent maar halfslachtig bezig met koken en eten. Bovendien wordt het spelen op je telefoon terwijl anderen aan tafel zitten en eten als onbeleefd beschouwd. Minstens één keer per dag kun je de smartphone uit je hand leggen.
Resultaat
Hoewel we constant verbonden en toegankelijk zijn voor de buitenwereld via internet, moet je, wanneer je in de keuken staat, kookt en geniet van het eten, gewoon offline gaan, naar muziek luisteren en praten. Soms merk je zelfs dat de familie of de huisgenoten best prettige mensen zijn.
Foto credit: lenets_tan – fotolia
Table of Contents